France - Ligue 1 | 22:00 | | Montpellier HSC | - | FC Nantes | | | | |
Germany - Bundesliga | 21:30 | | Bochum | - | Hoffenheim | | | | |
Italy - Serie A | 21:45 | | Frosinone | - | Salernitana | | | | |
Spain - La Liga | 22:00 | | Real Sociedad | - | Real Madrid | | | | |
England - EFL Championship | 22:00 | | QPR | - | Leeds | | | | |
England - Premier League II | 27 I | | Reading U21 | 0-0 | Manchester City U21 | | | | |
England - Premier League II | 21:00 | | Nottm Forest U21 | - | Manchester United U21 | | | | |
England - Premier League II | 21:00 | | Aston Villa U21 | - | Norwich City U21 | | | | |
England - Premier League II | 21:00 | | West Ham U21 | - | Leicester U21 | | | | |
England - Premier League II | 21:00 | | Fulham (Y) | - | Tottenham Hotspur U21 | | | | |
England - Premier League II | 21:00 | | Stoke U21 | - | Newcastle U21 | | | | |
England - Premier League II | 21:00 | | Chelsea U21 | - | Southampton U21 | | | | |
England - Premier League II | 21:00 | | Middlesbrough U21 | - | Crystal Palace (Y) | | | | |
England - Prof. Development League | HT | | Hull U21 | 1-0 | Crewe Alexandra U21 | | | | |
Africa - CAF Champions League | 21:00 | | Mamelodi Sundowns | - | Esperance ST | | | | |
Africa - CAF Champions League | 22:00 | | Al Ahly | - | TP Mazembe | | | | |
Algeria - 1st Division | 18:00 | | Biskra | - | ES Setif | | | | |
Algeria - 1st Division | 18:00 | | El Bayadh | - | USM Khenchela | | | | |
Algeria - 1st Division | 18:00 | | JS Saoura | - | Souf | | | | |
Algeria - League Women | 14 I | | ASEAC (W) | 0-0 | CR Belouizdad (W) | | | | |
Angola - Premier League | 19:00 | | Kabuscorp | - | Primeiro de Agosto | | | | |
Armenia - Premier League | 18:00 | | Ararat | - | FC Van | | | | |
Asia - AFC Asian Cup U23 | 17:00 | | Uzbekistan U23 | - | Saudi Arabia U23 | | | | |
Asia - AFC Asian Cup U23 | 20:30 | | Iraq U23 | - | Vietnam U23 | | | | |
Austria - Bundesliga | 20:30 | | Austria Vienna | - | Altach | | | | |
Austria - Erste Liga | 19:10 | | Ried | - | Amstetten | | | | |
Austria - Erste Liga | 19:10 | | Lafnitz | - | DSV Leoben | | | | |
Austria - Erste Liga | 19:10 | | Kapfenberger | - | Horn | | | | |
Austria - Landesliga | 19:00 | | Red Star Penzing | - | Helfort 15 | | | | |
Austria - Landesliga | 19:00 | | OTSU Henndorf | - | SAK 1914 | | | | |
Austria - Landesliga | 19:30 | | Donau Wien | - | Sportunion Mauer | | | | |
Austria - Landesliga | 20:00 | | Wildon | - | Furstenfeld | | | | |
Austria - Landesliga | 20:00 | | Ilzer SV | - | Gnas | | | | |
Austria - Landesliga | 20:00 | | Puch | - | Strasswalchen | | | | |
Austria - Landesliga | 20:00 | | ATSV Wolfsberg | - | Donau Klagenfurt | | | | |
Austria - Landesliga | 20:00 | | Fehring | - | Bruck an der Mur | | | | |
Austria - Landesliga | 20:00 | | Weinland Gamlitz | - | FC Schladming | | | | |
Austria - Landesliga | 20:09 | | KAC Betekom | - | St. Jakob/Ros | | | | |
Austria - Landesliga | 20:30 | | SC/ESV Parndorf | - | Leithaprodersdorf | | | | |
Austria - Regionalliga East | 20:00 | | Drassburg | - | SR Donaufeld Wien | | | | |
Austria - Regionalliga East | 20:00 | | FC Marchfeld Donauauen | - | Mauerwerk | | | | |
Austria - Regionalliga East | 20:30 | | Rapid Wien II | - | Elektra | | | | |
Austria - Regionalliga East | 20:30 | | Traiskirchen | - | Favoritner AC | | | | |
Austria - Regionalliga East | 21:00 | | Ardagger | - | Oberwart | | | | |
Austria - Regionalliga Mitte | 20:00 | | Lask Am | - | Gurten | | | | |
Austria - Regionalliga Mitte | 20:00 | | Gleisdorf | - | Deutschlandsberger | | | | |
Austria - Regionalliga Mitte | 20:00 | | ASK Voitsberg | - | ASK Klagenfurt | | | | |
Austria - Regionalliga Mitte | 20:00 | | SC Weiz | - | WSPG Wels | | | | |
Belarus - Premier League | 18:30 | | Vitebsk | - | BATE | | | | |
Belarus - Premier League | 20:30 | | Dynamo Brest | - | Naftan | | | | |
Belgium - First Amateur Division | 20:30 | | Gent II | - | Oud-Heverlee Leuven II | | | | |
Belgium - First Division A | 21:45 | | AS Eupen | - | Charleroi | | | | |
Belgium - Reserve League | 20:30 | | Lommel (R) | - | RWDM (R) | | | | |
Belgium - Reserve League | 21:00 | | Sint Truidense (R) | - | KV Oostende (R) | | | | |
Belgium - Reserve League | 21:00 | | FCV Dender (R) | - | Deinze (R) | | | | |
Belgium - Reserve League | 21:15 | | Westerlo (R) | - | RFC Liege (R) | | | | |
Belgium - Reserve League | 21:30 | | KV Kortrijk (R) | - | Eupen (R) | | | | |
Belgium - Reserve League | 21:30 | | Francs Borains (R) | - | Patro EM (R) | | | | |
Belgium - Super League Women | 19:00 | | Charleroi (W) | - | Mechelen (W) | | | | |
Belgium - Super League Women | 21:30 | | Genk (W) | - | Gent (W) | | | | |
Brazil - Goiano U20 | 21:30 | | Trindade U20 | - | Aparecida U20 | | | | |
Brazil - Goiano U20 | 21:30 | | Aparecidense U20 | - | Villa Nova U20 | | | | |
Brazil - Goiano U20 | 21:30 | | Guanabara City U20 | - | Itaberai U20 | | | | |
Brazil - Paranaense U20 | 21:00 | | FC Cascavel U20 | - | Azuriz U20 | | | | |
Brazil - Paulista U20 | 21:00 | | GO Audax U20 | - | Oeste U20 | | | | |
Brazil - Paulista U20 | 21:00 | | Sao Carlos U20 | - | Ferroviaria de Esportes U20 | | | | |
Brazil - Paulista U20 | 21:00 | | Francana U20 | - | Inter de Bebedouro U20 | | | | |
Brazil - Paulista U20 | 21:00 | | Ibrachina U20 | - | Flamengo SP U20 | | | | |
Brazil - Paulista U20 | 21:00 | | Independente U20 | - | Inter Limeira U20 | | | | |
Brazil - Paulista U20 | 21:00 | | Guacuano U20 | - | Brasilis FC U20 | | | | |
Brazil - Paulista U20 | 21:00 | | Sao Bento U20 | - | Desportivo Brasil U20 | | | | |
Brazil - Paulista U20 | 21:00 | | Santo Andre U20 | - | Mauaense U20 | | | | |
Brazil - Paulista U20 | 21:00 | | Itapirense U20 | - | Ponte Preta U20 | | | | |
Brazil - Paulista U20 | 21:00 | | Sao Caetano U20 | - | EC Agua Santa SP U20 | | | | |
Brazil - Paulista U20 | 21:00 | | Piracicaba U20 | - | Rio Branco EC U20 | | | | |
Brazil - Paulista U20 | 21:00 | | Rio Preto U20 | - | Jose Bonifacio U20 | | | | |
Brazil - Paulista U20 | 21:00 | | Cosmopolitano U20 | - | Uniao Sao Joao U20 | | | | |
Brazil - Paulista U20 | 21:00 | | AD Guarulhos U20 | - | Nacional SP U20 | | | | |
Bulgaria - First Professional League | 20:00 | | Pirin Blagoevgrad | - | Botev Vratsa | | | | |
Bulgaria - Second Professional League | 17:00 | | Marek Dupnitsa | - | Septemvri Sofia | | | | |
Chile - League U21 | 17:00 | | Audax Italiano U21 | - | O'Hoggins U21 | | | | |
Chile - League U21 | 17:00 | | Universidad Catolica U21 | - | Colo Colo U21 | | | | |
Chile - League U21 | 22:15 | | Palestino U21 | - | Deportes Iquique U21 | | | | |
Colombia - League U19 | 18:00 | | Cortulua U19 | - | Atletico Faustino Asprilla U19 | | | | |
Colombia - Primera B | 23:30 | | Atletico FC | - | Tigres Bogota | | | | |
Colombia - Regional League | 21:00 | | Club Deportivo La Chalaca | - | Medellin City FC | | | | |
Croatia - 1 HNL | 6 I | | NK Jarun | 0-0 | Vukovar 91 | | | | |
Croatia - 1 HNL | 18:00 | | Sesvete | - | Dubrava | | | | |
Croatia - 1 HNL | 19:00 | | Istra 1961 | - | Belupo | | | | |
Croatia - 2 HNL | 18:00 | | Kustosija | - | Karlovac | | | | |
Croatia - 2 HNL | 18:00 | | Dragovoljac | - | Jadran LP | | | | |
Cyprus - Cyprus Cup Women | 19:00 | | Apollon Limassol (W) | - | Lefkothea Latsion (W) | | | | |
Czech Republic - 4th League | 19:00 | | SK Kladno | - | SK Hrebec | | | | |
Czech Republic - 4th League | 19:30 | | SK Batov | - | Novy Jicin | | | | |
Denmark - 1st Division | 20:00 | | B.93 Copenhagen | - | Horsens | | | | |
Denmark - 1st Division | 20:00 | | Hillerod | - | Naestved | | | | |
Denmark - 1st Division | 20:00 | | Kolding | - | Sonderjyske | | | | |
Denmark - 2nd Division | 20:00 | | Esbjerg | - | Aarhus Fremad | | | | |
Denmark - 2nd Division | 20:00 | | F.Amager | - | Hellerup | | | | |
Denmark - 2nd Division | 20:00 | | Thisted | - | Skive IK | | | | |
Denmark - 2nd Division | 20:00 | | Nykobing | - | AB Copenhagen | | | | |
Denmark - 4th Division | 20:00 | | Aarhus Fremad 2 | - | Vorup FB | | | | |
Denmark - 4th Division | 20:00 | | Horsholm-Usserod | - | Allerod | | | | |
Denmark - 4th Division | 20:00 | | Kjellerup | - | Horsens 2 | | | | |
Denmark - Superligaen | 20:00 | | Lyngby | - | Vejle | | | | |
Estonia - Esiliiga B | 17:30 | | Narva II | - | Kuressaare II | | | | |
Estonia - Meistriliiga | 19:00 | | Vaprus Parnu | - | Nomme Utd | | | | |
Finland - Kakkonen Group A | 18:30 | | MyPa | - | Kotkan Reipas | | | | |
Finland - Kakkonen Group A | 19:00 | | PPJ | - | Grankulla IFK | | | | |
Finland - Kakkonen Group A | 19:00 | | Atlantis II | - | Futura | | | | |
Finland - Kansallinen League Women | 19:00 | | PK-35 Vantaa (W) | - | Ilves Tampere (W) | | | | |
Finland - Kolmonen League | 18:30 | | LAUTP | - | Purha | | | | |
Finland - Kolmonen League | 18:30 | | MaPS | - | VG-62 | | | | |
Finland - Kolmonen League | 19:00 | | HPS | - | FC Finnkurd | | | | |
Finland - Kolmonen League | 19:00 | | MPS | - | Kuusysi | | | | |
Finland - Kolmonen League | 20:05 | | LJS | - | HooGee | | | | |
Finland - Kolmonen League | 20:15 | | SaPa | - | TuPS | | | | |
Finland - Kolmonen League | 20:15 | | Etela-Espoon Pallo | - | GrIFK/U23 | | | | |
Finland - Kolmonen League | 20:15 | | AFC Keltik | - | NiemU | | | | |
Finland - Kolmonen League | 20:45 | | VPV | - | Korsnas | | | | |
Finland - Veikkausliiga | 18:00 | | Inter Turku | - | Eif | | | | |
Finland - Ykkonen | 19:00 | | JJK | - | EPS | | | | |
France - National 1 | 19:30 | | Niort | - | Martigues | | | | |
France - National 1 | 20:30 | | Villefranche | - | US Avranches | | | | |
France - National 1 | 20:30 | | Nancy | - | Le Mans | | | | |
France - National 1 | 20:30 | | Versailles | - | US Orleans | | | | |
France - National 1 | 20:30 | | Chateauroux | - | SAS Epinal | | | | |
France - National 1 | 20:30 | | SO Choletais | - | Rouen | | | | |
France - National 1 | 20:30 | | Dijon | - | GOAL FC | | | | |
France - National 1 | 20:30 | | US Marignane | - | Sochaux | | | | |
France - National 2 | 20:00 | | Granville (FRA) | - | Stade Briochin | | | | |
France - National 2 | 20:30 | | Olympique Saumur | - | Les Herbiers | | | | |
France - National 2 | 21:00 | | Bourgoin Jallieu | - | Andrezieux | | | | |
Georgia - Erovnuli Liga | 18:00 | | Kolkheti Poti | - | Samtredia | | | | |
Georgia - Erovnuli Liga | 19:00 | | Dinamo Tbilisi | - | FC Telavi | | | | |
Germany - 2 Bundesliga | 19:30 | | Hertha Berlin | - | Hannover | | | | |
Germany - 2 Bundesliga | 19:30 | | St. Pauli | - | Hansa Rostock | | | | |
Germany - 3. Liga | 20:00 | | Arminia Bielefeld | - | VFB Lubeck | | | | |
Germany - Bayernliga | 19:15 | | SV Fortuna Regensburg | - | Regensburg II | | | | |
Germany - Bayernliga | 19:15 | | Abtswind | - | Kornburg | | | | |
Germany - Berlin-Liga | 20:30 | | Berlin Turkspor | - | TSV Mariendorf 1897 | | | | |
Germany - Berlin-Liga | 20:30 | | TSV Rudow | - | Berlin Hilalspor | | | | |
Germany - Bremenliga | 20:00 | | Leher Turnerschaft | - | TuRa Bremen | | | | |
Germany - Landesliga | 21:00 | | SpVg Cologne Flittard | - | SSV Homburg Numbrecht | | | | |
Germany - Oberliga Baden-Wuerttemberg | 19:15 | | Denzlingen | - | Grosaspach | | | | |
Germany - Oberliga Baden-Wuerttemberg | 20:00 | | Goppinger SV | - | TSV Essingen | | | | |
Germany - Oberliga Hamburg | 20:30 | | Victoria Hamburg | - | SV Rugenbergen | | | | |
Germany - Oberliga Hamburg | 20:30 | | TuRa Harksheide | - | Usc Paloma | | | | |
Germany - Oberliga Niederrhein | 20:30 | | Buderich 02 | - | Mulheimer FC 97 | | | | |
Germany - Oberliga Niederrhein | 21:00 | | TVD Velbert 1870 | - | Union Nettetal | | | | |
Germany - Oberliga Niedersachsen | 19:30 | | BW Bornreihe | - | Bsv Rehden | | | | |
Germany - Oberliga Niedersachsen | 21:00 | | SV Meppen II | - | SV Atlas Delmenhorst | | | | |
Germany - Oberliga NOFV-Sued | 20:30 | | Union Sandersdorf | - | FSV Motor Marienberg | | | | |
Germany - Oberliga Rheinland-Pfalz Saar | 20:30 | | TSG Pfeddersheim | - | Tus Mechtersheim | | | | |
Germany - Oberliga Rheinland-Pfalz Saar | 20:30 | | FV Diefflen | - | TuS RW Koblenz | | | | |
Germany - Oberliga Westfalen | 20:30 | | Tsg Sprockhovel | - | Sportfreunde Lotte | | | | |
Germany - Regionalliga Bayern | 20:00 | | Memmingen | - | Spvgg Greuther Furth II | | | | |
Germany - Regionalliga Bayern | 20:00 | | Spvgg Bayreuth | - | SV Turkgucu Ataspor | | | | |
Germany - Regionalliga Bayern | 20:00 | | FV Illertissen | - | Spvgg Ansbach | | | | |
Germany - Regionalliga Nord | 20:00 | | Etsv Weiche Flensburg | - | Meppen | | | | |
Germany - Regionalliga Nord | 20:30 | | Drochtersen/Assel | - | Blau-Weiss Lohne | | | | |
Germany - Regionalliga Nordost | 20:00 | | Hansa Rostock II | - | Bfc Dynamo | | | | |
Germany - Regionalliga Nordost | 20:00 | | VSG Altglienicke | - | Eilenburg | | | | |
Germany - Regionalliga Sudwest | 20:00 | | Tsg Balingen | - | Fulda-Lehnerz | | | | |
Germany - Regionalliga West | 20:30 | | Gutersloh | - | Schalke 04 II | | | | |
Germany - Regionalliga West | 20:30 | | SC Fortuna Koln | - | Wuppertaler SV | | | | |
Germany - Regionalliga West | 20:30 | | SSVG Velbert | - | Wegberg-Beeck | | | | |
Germany - Verbandsliga | 20:00 | | VfB Bretten | - | Astoria Walldorf II | | | | |
Germany - Verbandsliga | 20:30 | | TuS Marienborn | - | Hassia Bingen | | | | |
Germany - Verbandsliga | 21:00 | | Neu-Isenburg | - | Eintracht Wald-Michelbach | | | | |
Ghana - Premier League | 18:00 | | Wa All Stars | - | Berekum Chelsea | | | | |
Hungary - NB I | 21:00 | | Zalaegerszeg | - | Puskas Academy | | | | |
Iceland - League U19 | 21:00 | | Vikingur U19 | - | KR / KV U19 | | | | |
Iceland - League U19 | 22:00 | | Haukar U19 | - | IR/Lettir U19 | | | | |
Iceland - League U19 | 23:00 | | Selfoss U19 | - | Fram Ulfarnir U19 | | | | |
Israel - Liga Leumit | HT | | Bnei Yehoda | 0-0 | Kiryat Shmona | | | | |
Israel - Liga Leumit | HT | | Hap.Umm al-Fahm | 0-1 | Ironi Tiberias | | | | |
Israel - Liga Leumit | HT | | Hapoel Natzrat Elit | 3-0 | Maccabi Herzliya | | | | |
Israel - Liga Leumit | HT | | H. Akko | 1-1 | Kfar Kasem | | | | |
Israel - Liga Leumit | HT | | Hapoel Kfar Saba | 0-2 | Hap.Ramat Gan | | | | |
Israel - Liga Leumit | HT | | Ness Tziona | 0-1 | Ihud Bnei Shefaram | | | | |
Italy - Primavera 1 | 19:00 | | Fiorentina U19 | - | Inter Milan U19 | | | | |
Italy - Serie A Women | 21:30 | | Juventus (W) | - | Inter Milano (W) | | | | |
Italy - Serie B | 21:30 | | Pisa | - | Catanzaro | | | | |
Italy - Serie B | 21:30 | | Venezia | - | Cremonese | | | | |
Latvia - First League | 19:00 | | Rezekne/BJSS | - | Valmiera FC II | | | | |
Latvia - Higher League | 18:00 | | FS Metta/Lu | - | Auda | | | | |
Lithuania - I Lyga | 17:00 | | BE1 NFA | - | BFA Vilnius | | | | |
Lithuania - I Lyga | 18:00 | | Kedainiu Nevezis | - | Ekranas Panevezys | | | | |
Lithuania - I Lyga | 18:00 | | Babrungas | - | Minija | | | | |
Lithuania - I Lyga | 19:00 | | Neptunas Klaipeda | - | Garliava Kaunas | | | | |
Netherlands - Eerste Divisie | 21:00 | | Jong Ajax | - | Roda JC | | | | |
Netherlands - Eerste Divisie | 21:00 | | De Graafschap | - | Mvv Maastricht | | | | |
Netherlands - Eerste Divisie | 21:00 | | Willem II | - | Groningen | | | | |
Netherlands - Eerste Divisie | 21:00 | | Cambuur | - | Dordrecht 90 | | | | |
Netherlands - Eerste Divisie | 21:00 | | VVV-Venlo | - | Den Bosch | | | | |
Netherlands - Eerste Divisie | 21:00 | | Top Oss | - | AZ II | | | | |
Northern Ireland - Championship | 21:00 | | Knockbreda | - | Newington | | | | |
Northern Ireland - Championship | 21:45 | | Portadown | - | Institute | | | | |
Northern Ireland - Championship | 21:45 | | Ballinamallard United | - | Ballyclare Comrades | | | | |
Northern Ireland - Championship | 21:45 | | Dundela | - | HW Welders | | | | |
Northern Ireland - Championship | 21:45 | | Dergview | - | Ards | | | | |
Northern Ireland - Championship | 21:45 | | Annagh United | - | Bangor | | | | |
Peru - Campeonato Nacional Women | 23:30 | | Cesar Vallejo (W) | - | Sporting Cristal (W) | | | | |
Peru - Primera Division | 23:00 | | Sport Huancayo | - | Carlos Mannucci | | | | |
Poland - 1st League | 21:30 | | Wisla Krakow | - | Podbeskidzie | | | | |
Poland - 2nd League | 20:30 | | Chojniczanka | - | Sandecja Nowy S | | | | |
Poland - 2nd League | 21:00 | | Pogon Siedlce | - | Stezyca | | | | |
Poland - 3rd League | 6 I | | Sleza Wroclaw | 0-0 | MKP Carina Gubin | | | | |
Poland - 3rd League | 18:15 | | Pogon Szczecin II | - | OKS Swit Skolwin | | | | |
Poland - 3rd League | 20:45 | | Unia Skierniewice | - | KS Pelikan Lowicz | | | | |
Poland - 3rd League | 20:45 | | Wiazownica | - | Czarni Polaniec | | | | |
Poland - Ekstraklasa | 19:00 | | Piast Gliwice | - | Warta Poznan | | | | |
Poland - Ekstraklasa | 21:30 | | Jagiellonia | - | Pogon Szczecin | | | | |
Portugal - League U23 | 18:00 | | SC Farense U23 | - | Mafra U23 | | | | |
Portugal - Primeira Liga | 22:15 | | Gil Vicente | - | Arouca | | | | |
Qatar - Emir Cup | 17:15 | | Al Khor | - | Lusail | | | | |
Qatar - Emir Cup | 20:00 | | Al Shahaniya | - | Al Bidda SC | | | | |
Rep. Ireland - 1st Division | 20:00 | | Finn Harps | - | Cork city | | | | |
Rep. Ireland - 1st Division | 21:45 | | Bray | - | Kerry FC | | | | |
Rep. Ireland - 1st Division | 21:45 | | Treaty United | - | UC Dublin | | | | |
Rep. Ireland - 1st Division | 21:45 | | Athlone | - | Cobh Ramblers | | | | |
Rep. Ireland - Munster Senior League | 21:45 | | Carrigaline | - | Douglas Hall | | | | |
Rep. Ireland - Premier Division | 21:45 | | Dundalk | - | Bohemians | | | | |
Rep. Ireland - Premier Division | 21:45 | | Drogheda | - | Sligo Rovers | | | | |
Rep. Ireland - Premier Division | 21:45 | | Shelbourne | - | St. Patrick's | | | | |
Rep. Ireland - Premier Division | 21:45 | | Waterford | - | Derry City | | | | |
Rep. Ireland - Premier Division | 22:00 | | Shamrock Rovers | - | Galway | | | | |
Romania - Liga 3 Serie 10 | 17:00 | | Sanatatea Cluj | - | Minaur Baia Mare | | | | |
Romania - Liga 3 Serie 4 | 17:00 | | Gloria Popesti Leordeni | - | CS Dinamo Bucuresti | | | | |
Romania - Liga 3 Serie 4 | 17:00 | | Muscelul Campulung | - | CSM Flacara Moreni | | | | |
Romania - Liga 3 Serie 5 | 17:00 | | ACS Olimpic Cetate Rasnov | - | ACS Kids Tampa Brasov | | | | |
Romania - Liga 3 Serie 9 | 17:00 | | Metalurgistul Cugir | - | ACS Viitorul Cluj | | | | |
Romania - Liga 4 | 18:00 | | CS Metaloglobus Bucuresti II | - | ACP 3 Kids Sport Bucuresti | | | | |
Romania - Liga I | 20:00 | | Dinamo Bucuresti | - | Voluntari | | | | |
Russia - Youth League | 17:00 | | Sochi 04-D | - | FK Krasnodar-D | | | | |
Russia - Youth League | 17:00 | | Spartak-D Moscow | - | Academy Konopleva-D | | | | |
Saudi Arabia - Professional League | 18:00 | | Al Hilal | - | Al Fateh | | | | |
Saudi Arabia - Professional League | 21:00 | | Al Ittihad | - | Al Shabab | | | | |
Scotland - Championship | 21:45 | | Airdrieonians | - | Dundee United | | | | |
Serbia - Super Liga | 18:00 | | Vozdovac | - | Spartak Subotica | | | | |
Serbia - Super Liga | 20:00 | | Cukaricki | - | Mladost | | | | |
Slovakia - 1st League | 18:30 | | Michalovce | - | Banska Bystrica | | | | |
Slovenia - League U19 | 17:00 | | Maribor U19 | - | Ns Mura U19 | | | | |
Slovenia - Second League | 18:00 | | ND Ilirija | - | Tabor Sezana | | | | |
South Africa - First Division | HT | | Pretoria Callies | 1-1 | Upington City | | | | |
South Africa - First Division | HT | | Black Leopards | 1-0 | ORBIT College | | | | |
South Africa - Premier League | 20:30 | | Ajax Cape Town | - | Richards Bay | | | | |
South Africa - Premier League | 20:30 | | TS Galaxy | - | Swallows | | | | |
Spain - Segunda Division | 21:30 | | Andorra | - | Racing Santander | | | | |
Spain - Tercera Div. Group 15 | 20:30 | | Alesves | - | Cortes | | | | |
Spain - Tercera Div. Group 6 | 21:00 | | Ontinyent Club De Futbol | - | UD Rayo Ibense | | | | |
Sweden - 1st Division Norra | 20:00 | | Orebro Syr. | - | AFC Eskilstuna | | | | |
Sweden - 1st Division Sodra | 20:00 | | Torslanda IK | - | Trollhattan | | | | |
Sweden - 1st Division Sodra | 20:00 | | Angelholms FF | - | Lund | | | | |
Sweden - 2nd Division Norra Gotaland | 20:00 | | IFK Skovde FK | - | Lidkopings FK | | | | |
Sweden - 2nd Division Norra Gotaland | 20:00 | | Saffle FF | - | Herrestads AIF | | | | |
Sweden - 2nd Division Norra Gotaland | 20:30 | | IK Kongahalla | - | Gauthiod | | | | |
Sweden - 2nd Division Norrland | 20:00 | | Boden | - | Kiruna FF BoIS | | | | |
Sweden - 2nd Division Vastra Gotaland | 20:00 | | Landvetter IS | - | Savedalens | | | | |
Sweden - Elitettan Women | 20:00 | | Jitex (W) | - | Lidkopings FK (W) | | | | |
Sweden - Elitettan Women | 20:30 | | Sunnana SK (W) | - | Malmo FF | | | | |
Switzerland - Challenge League | 21:15 | | Aarau | - | AC Bellinzona | | | | |
Switzerland - Promotion League | 21:15 | | Delemont | - | FC Breitenrain | | | | |
Turkey - Turkcell Super League | 20:00 | | Adana Demirspor | - | Galatasaray | | | | |
United Arab Emirates - Premier League | 17:05 | | Bani Yas | - | Hatta | | | | |
United Arab Emirates - Premier League | 17:05 | | Al Nasr | - | Al Ittihad Kalba | | | | |
United Arab Emirates - Premier League | 19:45 | | Al Wasl | - | Al Jazira Abu Dhabi | | | | |
United Arab Emirates - Premier League | 19:45 | | Emirates | - | Al Wahda | | | | |
World - Club Friendlies | HT | | Selangor | 2-0 | DPMM FC | | | | |